listelericinklavuzz

banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 

banner_isbank_468
Süper Lig'de Üçüncü Tur

draganTürkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi üçüncü tur müsabakaları bugün saat 20.33'de tamamlandı. Satranç şubesini 2005 yılında bünyesine katan ve ligde dört şampiyonluğu bulunan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Tarsus Zeka Satranç Kulübü karşısında 5½ - 4½ kazandı.
Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin karşısına yeni transferleri WCM Kardelen Cemhan ve Önder Perçin ile çıkan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü İzmir ekibini 8 - 2 mağlup etti.
 

Sekiz yıldır ligde elde ettiği başarılar ve zorlu rakipleri karşısında aldığı sürpriz sonuçlar ile adından sıkça söz ettiren Mersin Ezgi Satranç Kulübü, üçüncü tura lider olarak giren Denizsu Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü'nden 5 masa puanı almasını bildi.
 

En yüksek Elo ortalaması ile lige birinci sırada başlayan İstanbul Teknik Üniversitesi Socar - K.N.I., satranç şubesini 2003 yılında bünyesine katan Türk Hava Yolları Spor Kulübü'nü 7 - 3 mağlup etti. Üçüncü tura kayıpsız giren iki kulübün mücadelesinde dikkat çeken sonuç, dördüncü masada GM Mikhail Gurevich ile karşılaşan FM Demre Kerigan'ın aldığı galibiyet oldu.
 

Antalya Çallı Spor Kulübü - Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü mücadelesi 5½ - 4½ Hatay ekibinin lehine sonuçlandı. Antalya ekibinden Melih Yurtseven ve Çağatay Burcu'nun, GM Murtas Kazhgaleyev ve IM Cemil Gülbaş'dan aldığı puanlar takımlarının mağlup olmasını engelleyemedi.
 

2008 yılından günümüze yer aldığı ligde şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduğunu elde ettiği başarılar ile ispatlayan T.S. Alyans Satranç Spor Kulübü, 1995 yılında satranç şubesini açan, 1996 yılından itibaren verdiği 13 yıllık aranın sonrasında 2009 yılında tekrar faaliyetlerine başlayan Ankara Demirspor Kulübü'nü 7½ - 2½ mağlup etti.
 

Süper Satranç Ligi'nde dördüncü tur yarın saat 15.00'da başlayacak.
 

Her yıl olduğu gibi sürpriz sonuçların alınacağı ve çekişmenin giderek artacağı maçları takip etmek için TSF Sanal Stadyumları'nı ziyaret edebilirsiniz.


demre
FM Demre Kerigan
melih
Melih Yurtseven
kubrabetul
WGM Kübra Öztürk - WGM Betül Cemre Yıldız
nigarmustafa
Nigar Novruzova ve eşi GM Mustafa Yılmaz


 
Turkish Chess Federation © 2014