listelericinklavuzz

banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 

banner_isbank_468
Lider İ.T.Ü. Socar - K.N.I.

IMG 4647Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’nde yedinci tur müsabakaları bugün saat 20.22’de tamamlandı. İstanbul Teknik Üniversitesi Socar – K.N.I., Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile Denizsu Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü karşılaştıkları rakiplerini yenmeyi başararak son sıralamadaki yerlerini korudular.
 

 

 

 

 

Yedinci tura 12 puan ile lider olarak giren İ.T.Ü. Socar – K.N.I., dn oynanan iki turda da kazanarak çıkış yakalayan Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü’nü 6 – 4 yendi. İstanbul ekibi yakaladığı galibiyet serisi ile namağlup unvanını koruyor.
 

GM Mustafa Yılmax, IM Cemil Can Ali Marandi, IM Nino Batsiashvili, Beste Başak Abdimanoğlu ve Şuara Keskin transferleriyle karşısına çıktığı 2013 Satranç Ligi şampiyonu Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nü 6 – 4 mağlup eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Ktlübü 12 puan ile ikinci sırada.
 

Beşinci günde ikide iki yaparak kazandığı 4 puan ile sekizinciliğe yükselen Tarsus Zeka Satranç Kulübü, rakibi karşısında hiçbir masasında tam puan kaybetmeyen Denizsu Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü’ne 7 – 3 yenildi. İstanbul ekibi puanını 10’a yükselterek üçüncü sıradaki yerini koruyor.
 

Yedinci tura 7’şer puan ile dördüncü ve beşinci sırada giren Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün yenilgisini iyi değerlendiren T.S. Alyans Satranç Spor Kulübü, Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nü 5½ - 4½ yenerek sıralamada rakiplerinin üzerine yerleşti.
 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, ligde sadece tek galibiyeti bulunan, 2 puan ile on birinci sıradaki Ankara Demirspor Kulübü’nü 6½ - 3½ yendi. Maraş ekibi bu galibiyeti ile 8 puana ulaşarak düşme potası ile arasındaki puan farkını beşe çıkarttı.
 

Ligde son sıralarda yer alan Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Mersin Ezgi Satranç Kulübü arasında mücadelede kazanan 7 – 3 Mersin ekibi oldu.
 

Süper Lig, yarın verilecek bir günlük aranın sonrasında saat 15.00’da başlayacak sekizinci tur maçları ile 25 Ağustos 2014 Pazartesi günü devam edecek.

farrukh
GM Farrukh Amonatov
Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
selimcitak
FM Selim Çıtak
Denizsu Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü
zurab
IM Zurab Javakhadze
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
 
Turkish Chess Federation © 2014