listelericinklavuzz

banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 

banner_isbank_468
Süper Lig'de Sekiz Tur Geride Kaldı
atasecerTürkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’nde dün verilen bir günlük aranın sonrasında bugün 15.00’da başlayan sekizinci tur müsabakaları 20.29’da sona erdi. Ligde ikinci sırada bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Tarsus Zeka Satranç Kulübü karşısında masalardan beş beraberlik, dört kazanç ve bir kayıp ile ayrılarak puanını 14’e yükseltti.
En yakın rakibi T.S. Alyans Satranç Spor Kulübü karşısında özellikle dörtte dört yapan Büyük Ustaları ile sonuca giden Denizsu Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü, Manisa ekibini 6½ - 3½ mağlup etti.

Süper Satranç Ligi’nin en güçlü kadrosuna sahip kulübü olan ve sekizinci tura 14 puan ile lider olarak giren İstanbul Teknik Üniversitesi Socar – K.N.I., Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ni 9½ - ½ mağlup ederek son yılların en farklı takım galibiyetlerinden birini elde etti.

Ligde aldığı üç galibiyet, iki beraberlik ve bir mağlubiyet ile 5 puanda yedinci sırada bulunan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bugün ki rakibi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nü 6 – 4 mağlup ederek puanını 9’a yükseltti.

Ligin orta sıralarında çıkış yakalayan ve rakibini 6 – 4’lük skor ile geçen bir başka takım, Ankara Demirspor Kulübü karşısında dört beraberlik ve dört kazanç elde eden Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü oldu.

3 puana sahip iki takımın mücadelesinde 6½ - 3½ kazanan takım Mersin Ezgi Satranç Kulübü ile karşılaşan Antalya Çallı Spor Kulübü oldu.

Süper Satranç Ligi’nde yarın çift tur oynanacak.

baklan
GM Vladimir Baklan
Ankara Demirspor Kulübü 
evgeny
GM Evgeny Alexev
Antalya Çallı Spor Kulübü 
busrasoydan
Büşra Soydan
T.S. Alyans Satranç Spor Kulübü 
ecem
Ecem Özaltun
Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 

 
Turkish Chess Federation © 2014