listelericinklavuzz

banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 

banner_isbank_468
Süper Lig'de Dokuzuncu Günün Ardından

nidjatTheness Otel/Kocaeli’nde devam etmekte olan Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’nde dokuzuncu gün, oynanan çift tur ile geride kaldı. Bugün saat 10.00’da başlayan dokuzuncu ve 17.00’de başlayan onuncu tur müsabakalarında alınan sonuçları haberin devamında görebilirsiniz.

Sekizde sekiz yaparak 16 puan ile dokuzuncu tura lider olarak giren İstanbul Teknik Üniversitesi Socar – K.N.I. şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Düşme potası ile arasında iki puan bulunan Antalya Çallı Spor Kulübü’nü 8 – 2, aldığı tek galibiyet ile iki puanda on birinci sırada bulunan Mersin Ezgi Satranç Kulübü’nü 5½ - 4½ mağlup eden İstanbul ekibi namağlup unvanını koruyarak puanını 20’ye yükseltti.
 
Dokuzuncu turda ligde yedinci sırada bulunan T.S. Alyans Satranç Spor Kulübü ile karşılaşan, liderin en yakın takipçisi Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Manisa ekibinden sadece beş masa puanı elde ederek şampiyonluk yarışında yara aldı. Onuncu turda sürpriz yaşamak istemeyen Hatay ekibi, ligde aldığı iki galibiyet ile düşme potasının hemen üzerinde bulunan Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nü 6 - 4 mağlup ederek moral buldu.
 
Bay geçeceği onuncu turda, şampiyonluk yarışındaki rakipleri İ.T.Ü. Socar – K.N.I. ve Hatay B.B.G.S.K.’nün puan kaybetmesini bekleyecek olan ve işini şansa bırakmak istemeyen Denizsu Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü, Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nü 9 – 1 mağlup ederek dokuzuncu turun en rahat galibiyetini alarak puanını 14’e yükseltti.
 
9 puana sahip iki takımın dokuzuncu turdaki mücadelesinde kazanmayı bilen taraf, Beşiktaş Jimnastik Kulübü oldu. Eş puana sahip rakibi Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü’nü 7 – 3 mağlup ederek dördüncülüğe yükselen siyah beyazlılar, onuncu turda da Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nden 7,5 masa puanı alarak sıralamadaki yerini korudu.
 
Dokuzuncu turda karşılaştığı zorlu rakibi Tarsus Zeka Satranç Kulübü’ne sadece iki masasında tam pual veren Kahramanlaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü maçtan 6½ - 3½ galip ayrılırken, onuncu turda karşılaştığı T.S. Alyans Satranç Spor Kulübü’nü 5½ - 4½ mağlup ederek ilk üç umutlarını sürdürdü.
 
Ligde kalma mücadelesi veren takımlardan Antalya Çallı Spor Kulübü ile Ankara Demirspor Kulübü’nün mücadelesinde eşitlik bozulmazken, dört puana sahip Türk Hava Yolları Spor Kulübü ile altı puana sahip Tarsus Zeka Satranç Kulübü’nde ise son üç tura girilirken ligde kalmak için hedef, mutlak galibiyet.

Süper Satranç Ligi'nde on birinci tur yarın saat 15.00'da başlayacak.

ahmetcanyurtseven
FM Ahmet Can Yurtseven
Tarsus Zeka Satranç Kulübü
fethiapaydin
FM Fethi Apaydın
Beşiktaş Jimnastik Kulübü
sultandabanbaskan
Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Yöneticisi Sultan Daban
ve Türkiye Satranç Fdderasyonu Başkanı Gülkız Tulay
 
Turkish Chess Federation © 2014