listelericinklavuzz

banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 

banner_isbank_468
Süper Satranç Ligi'nde İlk Üç;İ.T.Ü. Socar-K.N.I.-Hatay B.B.G.S.K.-BJK

HATAYUSTTheness Otel/Kocaeli’nde gerçekleşen 2014 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’nde, 15.34'de tamamlanan son turda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile 5 – 5 berabere kalan Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ligi 20 puan ile ikinci sırada tamamladı.
13 kulübün iki haftadır centilmence mücadele ettiği ligin on ikinci turunda şampiyonluğunu ilan ederek Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanan İstanbul Teknik Üniversitesi Socar – K.N.I. ile karşılaşan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 6 – 4 galip gelerek ligi 19 puan ile üçüncü sırada tamamladı. Siyah beyazlılar aldığı bu sonuç ile İ.T.Ü. Socar – K.N.I’nın namağlup unvanına son vermiş oldu.

Son iki turda aldığı mağlubiyetler ile form kaybeden Denizsu Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü’ne karşı kazanarak ligi rakibinin üst sırasında bitirmek isteyen Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul ekibi ile 5 – 5 berabere kalarak amacına ulaşamadı.

Önümüzdeki yıl Satranç Birinci Ligi’nde mücadele edecek olan Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Türk Hava Yolları Spor Kulübü’ne 7½ - 2½, Mersin Ezgi Satranç Kulübü ise Tarsus Zeka Satranç Kulübü’ne 7 - 3 yenildi.

Son tura 6 puan ile on birinci sırada giren Antalya Çallı Spor Kulübü, T.S. Alyans Satranç Spor Kulübü’nü 5½ - 4½ mağlup ederek ligi üç galibiyet, iki beraberlik ve yedi mağlubiyet ile tamamladı.

2014 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, bugün saat 17.00'de düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

bjk itu
Beşiktaş Jimnastik Kulübü - İstanbul Teknik Üniversitesi Socar - K.N.I.
tarsuszeka
Burak Komut - Ebru Kaplan
Tarsus Zeka Satranç Kulübü
alyanstakım
T.S. Alyans Satranç Spor Kulübü
 
 
 
 
 
Turkish Chess Federation © 2014